Obecnie Internet oraz smartfony zdominowały życie przeciętnego człowieka. Nie ma w tym oczywiście nic złego, w końcu zawsze warto ułatwić sobie trochę trudy codzienności. Na telefonie posiada się przeważnie multum aplikacji, a część z nich zapewnia sprawne radzenie sobie z rozmaitymi zadaniami oraz problemami. Które z nich stały się dla współczesnego człowieka niemalże niezbędne?

Facebook i Messenger

Ten serwis społecznościowy bije rekordy popularności, jakich nie osiągnął żaden inny. Posiada on specjalnie stworzoną w celu przeglądania go aplikację. Jest ona bardzo przydatna, szczególnie na smartfonach, ponieważ niewygodnie jest sprawdzać aktualności i odpisywać na wiadomości w przeglądarce internetowej. Komunikacja ze znajomymi jest tak ważna, że tylko w celu sprawnego i szybkiego porozumiewania się z nimi powstała kolejna aplikacja, a mianowicie Messenger. Także jeden serwis społecznościowy posiada aż dwie, pomagające jego użytkownikom w pełni wykorzystywać potencjał oraz możliwości portalu. Co ciekawe, nie posługują się nimi jedynie młode osoby, gdyż coraz częściej starsze pokolenie przekonuje się do założenia konta na Facebooku.

Odebrać telefon?

Obecnie można coraz częściej spotkać się z uciążliwymi atakami telemarketerów. Nierzadko ma się już dosyć uciążliwego namawiania do zakupu garnków, odkurzacza, czy też nowej zastawy. Z pomocą przychodzi aplikacja o wdzięcznej nazwie Odebrać telefon?, posiadająca 3 stopnie ochrony – aktywną, bierną oraz brak, gdyby jednak zachciało się kupić jakieś garnki, ale bez konieczności odinstalowywania programu. Ponadto, pozwala ona na zablokowanie konkretnych numerów, co jest dosyć przydatną funkcją, biorąc pod uwagę rosnącą liczbę ofiar stalkingu. Pomoże również osobom nękanym przez natrętne połączenia ze strony rodziny i znajomych.

Rossmann

Nie ma chyba osoby, która nie kupuje żadnych kosmetyków. Żele pod prysznic, szampony, pasta do zębów – ciężko żyć bez tych produktów, a to tylko niezbędne, podstawowe wyposażenie przeciętnej łazienki. Jedną z najpopularniejszych drogerii jest Rossmann, posiada wobec tego aplikację, która stwarza bardzo wiele możliwości. Pozwala ona na dostęp do wielu atrakcyjnych promocji, informuje o przecenach i rabatach, pozwala zaplanować zakupy, umożliwia przejrzenie dostępnych produktów bez wychodzenia z domu, a skanując kartę, pomaga się organizacjom charytatywnym oraz fundacjom, które troszczą się o środowisko naturalne. Jeżeli więc robi się zakupy w tej drogerii, zdecydowanie warto zainstalować aplikację.

Mapy Google

Większości ludzi zdarzyło się kiedyś zgubić w obcym mieście, czy też wsiąść do złego autobusu i znaleźć się w nieznanym miejscu. Sytuacja nie wygląda ciekawie w przedstawionych okolicznościach, szczególnie, gdy jest się samemu i nie zawsze w okolicy znajduje się ktoś chętny do wskazania drogi. W takiej sytuacji aplikacja Mapy Google jest wybawieniem, ponieważ zarówno podróżując pieszo, jak i samochodem, można wprowadzić w nią adres, do którego się zmierza, a następnie dać się jej poprowadzić. Potrafi naprawdę wybawić z opresji, a także jest zdecydowanie wygodniejsza niż wertowanie ogromnych map samochodowych, jakich już prawie się nie spotyka. To inteligentna nawigacja, sprawdzająca się nie tylko w sytuacjach awaryjnych, ale także na co dzień, gdy na przykład jedzie się zwiedzić obce miasto.

Aplikacje wśród nas, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania to nie tylko te powyższe. Są to jedynie najpopularniejsze pozycje. Każdy może mieć własny zestaw tych niezbędnych i niezastąpionych. Ważne jest, że pomagają one na co dzień, rozwiązują problemy za ich użytkownika i czynią życie łatwiejszym oraz zdecydowanie przyjemniejszym.